PZU jako firma dbająca o bezpieczeństwo na drodze

Jak działają usługi Assistance w firmie PZU?

Firmy ubezpieczeniowe działające na rynku polskim, w swojej ofercie posiadają wiele rozwiązań chroniących podczas podróży. Jednym z takich rozwiązań jest ubezpieczenie Assistance, które gwarantuje pomoc drogową podczas awarii samochodu na drodze. Firma PZU (duży wybór na stronie www.superpolisa.pl) oferuje usługi przeznaczone dla właścicieli samochodów osobowych, ciężarowych czy motocykli, dzięki czemu kierowca może czuć się bezpiecznie na drodze.

Ochrona w pakiecie podstawowym

Bezpieczna podróż samochodem to dla PZU priorytet, dlatego firma po zawarciu umowy udostępnia pakiet Assistance o nazwie PZU Pomoc w Drodze. Właściciele samochodów mają do wyboru kilka propozycji w zależności od rodzaju pojazdu, zasobności portfela oraz indywidualnych potrzeb klienta. Pakiet proponowany przez firmę PZU obejmuje holowanie pojazdu do warsztatu w odległości 150 kilometrów oraz pomoc w uruchomieniu pojazdu. 

Klienci będący w szczególnie ciężkiej sytuacji mogą liczyć na pokrycie kosztów parkingu na okres 3 dni. Usługa ta działa nie tylko, gdy wcześniejszy transport auta jest niemożliwy, ale również, gdy serwis naprawczy jest zamknięty podczas weekendu. Warto zaznaczyć, że pakiet podstawowy Assistance pokrywa koszty kontaktu z lekarzem, gdy nastąpi taka potrzeba. PZU gwarantuje przez tę usługę pokrycie kosztów wizyty u internisty, pediatry lub naszego lekarza rodzinnego, dzięki czemu pakiet ten chroni nas samych oraz najbliższych, którzy z nami podróżują.

Rozszerzony pakiet wsparcia

Ubezpieczenie Assistance może być rozszerzone o dodatkowe usługi takie jak wymiana dętki lub opony, dostarczenie paliwa czy nawet samochód zastępczy, który pozwoli nam kontynuować podróż. PZU w pakiecie rozszerzonym proponuje również czasową opiekę nad dzieci oraz transport do szpitala. Jest to dobre rozwiązanie dla osób podróżujących na duże dystanse, dzięki czemu nie muszą się obawiać bezpieczeństwa podczas podróży. Ubezpieczenie gwarantuje pomoc na terenie Polski oraz innych krajów Europy. Należy pamiętać, że oddzielny rodzaj ubezpieczenia pozwoli nam uzyskać wsparcie również na terenie Rosji. O szczegóły ubezpieczenia Pomoc w Drodze należy pytać konsultantów PZU droga telefoniczną lub online.

Dodatkowe usługi od PZU

Firma proponuje dodatkowe usługi w formie rozszerzeń pakietów, może to dotyczyć holowania auta bez limitu kilometrów lub uruchomienia samochodu będącego w odległości do 20 kilometrów od miejsca zamieszkania. PZU zapewnia pomoc również w przypadku wymiany żarówek oraz posiada oddzielne warianty dla osób prowadzących własną działalność transportu produktów lub przewozu osób.